ANTAL ANMÄLDA LAG

40/40

RESERVLAG

7

  nr.  = Betald och klar för tävling          nr.   =Topp 5 föregående tävling och föranmäld



Lagnamn

Lagmedlem 1

Lagmedlem 2

Hemort

   1.


Team Spero

Fredrik Hellman

Emil Wiklund

Gävle

   2.


Team Saunafall

Mårten Wester

Nichlas Dahlen

Årsunda

   3.


Team Älgläpp

Andreas Norgren 

Peter Nyström 

Hofors/Torsåker

   4.


Team Nacksving

Mattias Blomgren

Erik Widgren

Hofors

   5.


Team Spökfiskarna

Anders Sällstedt

Björn Norell

Barkhyttan

   6.


Team Lerduva

Oscar hammarström

mattias embretzen

Hofors

   7.


Team Dalarna

Per Stenberg

Fredrik Larsson

Borlänge

   8.


Team Carbonite

Gert-Åke Åsberg

Robin Åsberg

Järbo

   9.


Team Barracuda

Lennart Wittgren

Lennart Blomgren

Hofors/Hästbo

  10.


Team FiskMas

Fredrik Andersson

Tobias Engqvist

Falun

  11.


Team Frugan

Erik Lundqvist 

Klas nelin

Hofors

  12.


Team Nickel

Joakim Hedlund 

Carl kvist

Sandviken

  13.


Fish Dudes

Stefan vestberg

Mikael Bystedt

Sundsvall

  14.


Team J

Emil Jansson

Olle Duhs

Sala

  15.


Team Fiskis och Festis

Kim Häggkvist

Cricke Mokvist

Falun

  16.


Happy Hookers

Tomas Forsström

Emil Larsson

Örbyhus/Gimo

  17.


Haga Hecht Hunters

GustafGagge Lif

Erik Jakobsson

Vika

  18.


Team långburk

Axel eklöf

Martin björklund

Hofors

  19.


Team sviken i viken

David Wahlborg

Jonas Lönnbark

Hofors

  20.


Team Sjöströms

Mathias sjöström 

Arvid sjöström

Norrsundet

  21.


Team Båttid

Andreas Rindeskär

Jimmie Söderlund

Hofors

  22.


Team Unicorn

Rasmus Eklöf

Martin Nordström

Hofors

  23.


Team Rednecks

Emma Laeben

David Jäderberg

Hofors

  24.


Team Operator

Mikael Karlström

John Arvidsson

Långshyttan/Skedvi

  25.


Team KrokoDrill

Jimmy Skevik

Jan Govasli

Hofors

  26.


50% Vältchans

Mikael Wihlborg

Arne Nykvist

Falun

  27.


 Smallcreekfishing

Tomas norberg

Robin Ljungqvist 

Falun

  28.


Team Miekofishing

Jonas Henniger

Karl Henniger

Falun

  29


EsoxHunters

Dennis Berglund

Joker

Gävle

  30.


Team Sofiero

Joakim nilsson

Ola johansson

Axmar

  31.


Team Dalmas

Fredrik Gesar

Max Bäck

Gävle

  32.


Team Zigge

Erik Rehn

Marcus Abrahamsson

Sandviken

  33.


Team Flinta

Sebastian Hansson 

Larsa Åkesson

Edsbyn

  34.


Team FIP

Johan karlsson

Linus holmblad

Valbo

  35.


Team Skatbo

Rickard Johansson

Christoffer Gradin

Avesta/Falun

  36.


Team Arcticpike

Daniel fälth 

Nils wallin

Hedemora

  37.


Team fiskfri

Andreas Eriksson

August

Torsåker/Hedesunda

  38.


Team Pike Riots 

Erik Nordling 

Erik vallin 

Sala

  39.


Team Miekofishing 2 

Anders Jansson

Jonas Spets

Falun

  40.


Team wolfcreeklures Blockstopp 

Thomas Larsson 

Bror e Olsson 

Valbo









Sponsor & Arrangörslag:






Team Gäddfighten

Fredrik Sundkvist

Christoffer Sundkvist

Hofors















Reservlista:






Lagnamn

Lagmedlem 1

Lagmedlem 2

Hemort

    1.


R.M fishing 

Robin thorell 

Mikael redving 

Alunda

    2.


Team Wikfishing

Johannes Kaunisto

Daniel Englund

Östervåla

    3.


Vassruggen

Michael Fors

Viktor Vestberg

Avesta

    4.


SPf Gävle

Fredrik Lindgren

Tomas Grees

Hamrånge/Gävle

    5.


Poledancers

Niklas Spets

Pelle Norin

Hofors

    6.


Team Äventyrsservice

Johan Waden

Martin Axelsson

Sandviken

    7.


Team Hemshyttan

David holzmann-lindborg 

Niklas Backans

Hemshyttan

Web
Analytics

Copyright. All Rights Reserved Team Gäddfighten 2018

info@gaddfighten.se